Новини » Спорт

Християн Димитров с покана да кара във Формула BMW Европа

26.11.2008г

Християн Димитров с покана да кара във Формула BMW Европа Християн Димитров, първият българин - победител в международно пистово състезание, е поканен в отбора на “Мюке Моторспорт” във Формула BMW Европа. Това е отборът, в който младият германец Себастиян Фетел спечели първата си титла в състезанията с болиди, а в момента Ралф Шумахер е пилот на отбора в DTM. От “Мюке” желаят Християн Димитров да кара за тях през следващия сезон на Формула БМВ и след успешен сезон да премине във Формула 3 Евросерии, точно както Мюке предложиха и направиха с най-младия победител във Ф1 - Себастиян Фетел. Шампионатът на Формула BMW Европа е съпътстващ на стартовете на Ф1 в Европа и се предава в над 170 страни по цял свят, a Формула 3 е категория, през която 17 от 20-те пилоти във Ф1 са преминали. Успехите на Християн Димитров: - Вицешампион на България в клас ICAJ - Шампион на България по картинг в клас ICAJ – 10 победи от 12 старта! - Първи времена в първите си тестове с Формула Форд в Италия и тренира картинг срещу най-добрите картингисти в Италия - Завършва с отличие школата Хенри Моро, оценяван от Хенри Моро, Емануеле Пиро, Никола Ларини и Габриеле Лучиди - 3-ти в дебютния си сезон във Формула Форд Италия, печели победи, полпозишъни и НБО - Най-бърз в дъжда на Маджоне при първия си Ф3 тест за отбора на Корбета срещу пилоти като Лука Филипи – тест пилот на Хонда Ф1 - Дебютира във Формула Рено Германия, участва в 11 от 16 старта, 3 дни тестове и завършва 20-и от 37пилоти – все още най-доброто класиране на българин въвФормула Рено. Официалният уеб-сайт на Християн Димитров: http://www.hristian-dimitrov.info Агенция Speed-Press